Nie jesteś zalogowany.

[Gotway] Nikola 17"

2019/06/16 19:23
hal2000
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #7072

migacz213 napisał: ... testy Martiego są ekstremalne i rzadko mają przełożenie na normalne użytkowanie.

I tu też musze się niezgodzić.

Poza codzienną trasą dom-praca-dom, koło biorę ze sobą na każdy wyjazd i wjeżdżałem już na trudniejsze trasy niż "overheat hill" Marty'ego.

M. in.
Śnieżka 1603 m npm (podjazd z Karpacza - 885 m npm)
Ślęza 718 m npm (podjazd z dolnej Sobótki - 150 m npm)
Kehlstein 1881 m npm (podjazd z Obersalzberg - 1100 m npm)

Będę szczery - za wyjątkiem Ślęży pozostałe zaliczyłem beztrosko bez kasku i ochraniaczy.
Gleba na twarz Marty'ego po awarii Nikoli, bez ostrzegawczych alarmów ze strony sprzętu daje do myślenia i zmusza do refleksji nad tym jak jeździmy i w czym jeździmy.

Przy okazji pozdrowienia dla Łukasza z Krakowa, który jest nieustannym propagatorem prewencyjnego podejścia do tematu bezpiecznej jazdy na EUC.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/06/16 19:53
migacz213
Senior forum
Senior forum
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #7073
Ja bym był po prostu ostrożny w osądach marki czy modelu, bazując wyłącznie na jednym przykładzie. Jak pojawi się więcej takich doniesień, to można wyciągnąć rzeczowy wniosek.

Jeżeli chcemy iść w tę stronę, to KS16C, który kupiłem od Ciebie ponad 2 lata temu, też się wyłączył nagle, bez ostrzeżenia i bez tiltback'a, i to na prostej drodze. Czy to oznacza, że to był zły, nieudany model, a Kingsong produkuje zabójcze sprzęty? Nie, produkuje bardzo dobre jakościowo i sprzętowo koła.

Jeżdżąc należy po prostu zdawać sobię sprawę z tego, że elektronika zawodzi, niezależnie jak dobra. ;)

Moje koła: KS16, KS16S, MSX , KS 18xl

2019/06/17 17:52
hal2000
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #7102
No widzisz, gdybym był nowy i czytał to forum to po wypowiedziach "niezależnego sprzedawcy' mógłbym uznać, że na nowej Nikoli mogę czuć się bezpiecznie w porównaniu do modelu KS sprzed 3 lat.

Cieszę się, że się zgadzamy, że nie ma kół idealnych, i każde wymaga od nas ograniczonego zaufania.

2019/06/27 12:54
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #7239
Na międzynarodowym forum zbadali dokładniej sprawę palących się mofsetów w Nikoli (to co wydarzyło się Martiemu) i ogólnie zalecenie jest takie, aby na razie wstrzymać się z zakupem, a osoby które już kółko posiadają jeździły spokojnie i nie "cisnęły" do maksimum.

So if you are one of the happy owners of this, otherwise great wheel - PLEASE DRIVE CAREFUL AND DON'T TAKE IT TO THE MAX, DO NOT OVERLY BURDEN THE NIKOLA (for now).

W skrócie - jest problem z klejem łączącym mofsety i radiator.
Więcej info dla osób zainteresowanych:
forum.electricunicycle.org/topic/14209-w...tion-assembly-issue/

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7350km+) -> 03.2019 InMotion V10F (4600km+)

2019/06/28 00:07 2019/06/28 00:12 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #7248
Tak się kupuje sprzęt bez sprawdzenia od chińczyka.

Ja pozwalam cisnąć na maxa. Wszystko sprawdzone i dokręcone. USA kupuje z ALI i są łzy poza tym klej jest na śrubach, bo GW wszedzie daje to aby sie nic nie odkręcało. Wpadli na świetny pomysł, że na MOS też dadzą. Chińczyk zawsze musi lepiej poprawić żeby spier... Jak nie ma zagranicznej kontroli jakości, to te wszystkie ich wyroby są jakie są. W gw jakoś złapali prostą, ale trzeba im sporo tłumaczyć. To samo inne firmy. Daleko im do zachodu jeszcze daleko... Musisz stać nad głową i kontrolować, to produkcja ręczna i będą wtopy. Tu akurat polał klej i dokręcił MOS, fajny pomysł miał.... 0 pojęcia po prostu mrówka robotnica.

Pamiętacie V10F bez śrób na MOS wychodzi nowy model ciekawe czy będą.... :)
Mam nieraz wrażenie, że jestem królikiem doświadczalnym jak jeżdżę na tym sprzęcie.

Może to nie wrażenie, na szczęście sam wybieram sprzęt do jazdy...

2019/08/14 18:23 2019/08/14 18:23 przez tdm.
tdm
Senior forum
Senior forum
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #7907
pojawił się test porównawczy Nicola 84v kontra 100v

Co ciekawe pan recenzent, nawet pomimo iż sam jest zwolennikiem spokojniejszej jazdy, i tak ZDECYDOWANIE poleca wybrać z tych dwóch mocniejszy model.

2019/08/22 20:18
tdm
Senior forum
Senior forum
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #8025
w najnowszym filmie Adama z Wrong Way widać, że już jeździ na Nikoli. Wkrótce zatem pojawi się pewnie na tym kanale zapowiadany wcześniej test tego sprzętu. Chyba pierszy po polsku.

2019/08/23 00:08 2019/08/23 00:10 przez plewan.
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #8026
Tak ... Napiszę recenzję po pierwszych 500km. Pewnie Adam będzie pierwszy. Ale jeszcze czekam na koło.
Nie będę opisywać wrażeń po przejechaniu 50km bo nie będzie to wiarygodne.

2019/08/23 09:38
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #8029

plewan napisał: Tak ... Napiszę recenzję po pierwszych 500km. Pewnie Adam będzie pierwszy. Ale jeszcze czekam na koło.
Nie będę opisywać wrażeń po przejechaniu 50km bo nie będzie to wiarygodne.

Dokładnie !
Pojeździj chwile i opisz wszystko a nie jak niektórzy tutaj ;) przejadą kołem 100 km a robią "recenzje" na miarę dystansu kilku tysięcy przebiegu a potem dziwne opinie sa powielane dalej.

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/08/23 13:58 2019/08/23 14:10 przez tdm.
tdm
Senior forum
Senior forum
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #8033
opinia po 50-100km też ma swoją wartość, przesiadając się z innego koła najbardziej zauważa się wtedy różnice.

Opinię po 500km w praktyce wydać może tylko właściciel koła (który zazwyczaj nie jest obiektywny). Recenzent zewnętrzny rzadko kiedy ma okazję aż tyle przejechać. Na pewno dokładniej się wszystko pozna po 500km, ale 50km też daje już ogólne pojęcie o urządzeniu.

SpeedyFeet z kanału YT stosuje fajny system recenzji, wydaje kilka kolejnych opinii o monocyklu po 5km, 250, 500 i 1000km spędzonych na kółku. Oczywiście na finalną opinię trzeba czekać z rok, a jeśli ktoś chce coś wcześniej to te cząstkowe opinie też mogą sporo rozjaśnić.
PODZIĘKOWANIE Maly1927, Paweł R., Dallo

Czas generowania strony: 0.248 s.