Nie jesteś zalogowany.

[Gotway] Nikola 17"

2018/12/02 22:46
kotu
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #3800
Z10 jest o wiele ladniejszy bo Ninebot ma kase i dobrych grafików, ale w stosunku do GW to tylko wygląda. Ninebot potrzebuje trochę czasu aby dogonić technologię monocykli bo tu potrzebne są prototypy i testy. Moze kolejny model pojedzie 60km/h bedzie zwinny jak 14" i zasieg bedzie większy. Wg mnie do Nikoli ładnie upchali akku. Ciekawe jak będzie Z10 wyglądał z 1600wh na pokładzie. Nie jest łatwo to połączyć w zasięg i wygląd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/12/03 05:50 2018/12/03 07:55 przez Kalmar.
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #3802

kotu napisał: Z10 jest o wiele ladniejszy bo Ninebot ma kase i dobrych grafików, ale w stosunku do GW to tylko wygląda. Ninebot potrzebuje trochę czasu aby dogonić technologię monocykli bo tu potrzebne są prototypy i testy. Moze kolejny model pojedzie 60km/h bedzie zwinny jak 14" i zasieg bedzie większy. Wg mnie do Nikoli ładnie upchali akku. Ciekawe jak będzie Z10 wyglądał z 1600wh na pokładzie. Nie jest łatwo to połączyć w zasięg i wygląd.

Ale Z10 jest zwinne, zawraca praktycznie w miejscu - wszystko zależy od wprawy, swoja droga wyszła apka ktora potrafi zwiększyć prędkości do 80 km/h... choc wg. mnie jazda ponad 50 km/h to igranie z kalectwem ;)

[Kalmar] - IgorRz, ile można pisać, że to 80km/h to prędkość silnika po podniesieniu koła, bez obciążenia ?

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2018/12/03 20:59 2018/12/03 21:02 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #3817
Wiem o tej apce rosja podobno odblokowała prędkość. Pamiętaj, że producent wypuścił koło o innych parametrach, uważając je za bezpieczne. Stokowe koło nie ma zasobu energetycznego i na takie obciążenie nie było zaprojektowane. Podejrzewam, że da radę tak jechać na krótkim dystansie jak bateria ma 100%, ale szybko dojdzie do nagłego spadku napięcia z powodu rozlokowania mocy i niewystarczającego źródła zasilania . Musi być spełniony bilans energetyczny moc silnika i prędkość do napięcia i pojemności akumulatorów. Koło jest zaprojektowane na pewne obciążenia akumulatorów. To tak, jak w aucie elektrycznym większa prędkość na tym samym dystansie rozładowuje szybko akumulatory. Aby je oszczędzić, to 0% na liczniku jest faktycznie 30% naładowania i to da się obejść i to właśnie robią boxy, które Ingerują w napięcie odcięcia i podnoszą prędkość maksymalną wydłużając zasięg, a cierpi na tym sama bateria. Przy 30% naładowania jak odpalisz to koło na 60km/h to może dojść do takiego obniżenia napięcia, że sprzęt się odłączy. Im większa pojemność baterii tym cały zestaw batt jest sztywniejszy i spadek napięcia jest o wiele mniejszy przy dużych obciążeniach. Ja doświadczyłem spadku 40% jak docisnąłem MSX naładowanego na 100% na rozpędzaniu się z maksymalna prędkością pod górę. Tak go testowałem z akku 1600Wh i bat 84V i wiem co to znaczy szarpnięcie z tych akku konkretnego prądu i do takich obciążeń przydał by się i trzeci pakiet.
Nie zrozum mnie źle, ale przesiadając się na Z10 trzeba się uczyć jeździć, a jak go poprawią, to pewnie już nie. Ciekawe jest to, że Msuper V3s+ tak poprawili, że jeździ lepiej jako Msuper X. Wydawało by się, że to nie będzie możliwe, a jednak tak jest. Wg mnie Ninebot zrobi to samo z Z10 doda baterię i zwiększy zwinność i zasięg, ale na to trzeba poczekać, bo konkurencja walczy o klienta, a my i tak sami osądzimy.

2019/02/03 23:13
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #4640
Pierwsza jazda "test" Nikoli - Kuji Rolls

2019/05/04 19:06 2019/05/04 19:06 przez Szymek.
Szymek
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #6033
Specjalnie daje w tym dziale, a nie w V10F, zeby nie bylo, ze hejtuje...
ale po prostu taka jest naga prawda, Vka nie daje rady pod gorki:)

Godspeed

2019/05/10 22:27
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #6137
Okropnie oklejona Nikola - rzecz gustu

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

2019/05/10 22:55
Don Vito
Senior forum
Senior forum
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #6140

plewan napisał: Okropnie oklejona Nikola - rzecz gustu

Może to jakiś kameleon wtedy to by miało sens :cheer:

2019/05/12 08:19
Szymek
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #6159
Pawele,
nie rozumiem, piszesz: okropnie oklejona Nikola, co sugeruje, ze to cos zlego, a potem piszesz, ze to rzecz gustu...
szczerze nie rozumiem...

Godspeed

2019/05/12 17:11
migacz213
Senior forum
Senior forum
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #6167

Szymek napisał: Pawele,
nie rozumiem, piszesz: okropnie oklejona Nikola, co sugeruje, ze to cos zlego, a potem piszesz, ze to rzecz gustu...
szczerze nie rozumiem...

Oczywiście, że rzecz gustu. Jemu się nie podoba, mi się nie podoba, ale był na świecie ktoś, kto ją tak okleil i mu się podoba. Pewnie nie jedna taka osoba się znajdzie, której się zachwyci tym wyglądem.

Moje koła: KS16, KS16S, MSX , KS 18xl

2019/05/27 18:56
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
[Gotway] Nikola 17" #6519
Już na miejscu....

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Czas generowania strony: 0.189 s.