Nie jesteś zalogowany.

KS 18XL vs Inmotion V10

2018/09/29 23:14
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2878
Czysta prawda szanujmy to pisze od serca to szczery facet wyraża z głębi serca wspaniały człowiek kocha to co lubi i pisze otwarcie szacun Kotu

Pozdrawiam Lukas Szczecin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/09/30 00:24
Kazik.Ferb
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 2
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2883
Chodzi mi tylko o to że moim skromnym zdaniem nie ma takiego czegoś jak idealne koło. Po pierwsze dlatego że jednemu bardziej leży ta firma drugiemu tamta (np wygląd). Po za tym zawsze jest coś kosztem czegoś np wieksza bateria to wieksza waga. I po prostu tak jak dostrzegamy zalety nowych modeli kół... to uważam że trzeba też brać pod uwage te aspekty które jeszcze są do poprawienia i starać się ocenić sytuację w miarę obiektywnie.

2018/09/30 00:32
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2884
Wiadomo ze nie ma koła idealnego mi nigdy nie sprawiło problemu

Pozdrawiam Lukas Szczecin

2018/10/05 11:29
ctx
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2930
I oby tak nadal było, natomiast jest łyżka dziegciu w tej beczce miodu.
Niedawno pojawił się taki filmik i jak widać jakość montażu jednak pozostawia trochę do życzenia:

Kolega oczywiście trochę przesadza bo czepia się niemal wszystkiego, ale tak czy inaczej nie wygląda to dobrze zwłaszcza jak się porówna jak to robią inni.
Część materiału porównawczego podlinkowana w komentarzach.
Prośba też nie traktować tego jako jakiegoś mojego ataku na firmę/model, bo zauważyłem że pod tym względem panuje na forum pewne napięcie ;)
Po prostu daję cynk, że jest taki materiał, każdy niech sobie porówna i oceni we własnym zakresie. Jak widać w dyskusji pod filmem zabrał głos nawet Marty i stwierdził, żeby się nie przejmować tylko brać koło i jeździć ;) No ale np w deszczu bym tego modelu nie ryzykował.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>2800km) -> Inmotion V10F(>1000km)
PODZIĘKOWANIE Lukas

2018/10/05 14:22
kotu
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 1
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2931
Z tego co pamiętam to nie jest to cały film. Tam omawiał niemrawo trzy koła. Poza tym każda krytyka jest konstruktywna o ile użytkowało się dany model jednokolowca.
Jak byś choć widział to kolo na własne oczy, to byś się domyślił ze wysokość do stop swobodnie pozwala poruszać się po wodzie i głębokich kałużach, a jak byś śledził tę markę to byś wiedział ze żadne kolo się nie utopiło do teraz tak jak to ma Inmotion teraz, że koła ciekną. Kwestie budowy wewnętrznej też trzeba rozpatrywać widząc to na własne oczy, bo na przykład nie widzisz jak jest koło zabezpieczone uszczelkami i gdzie one są przed nabraniem wody, czy plastiki są na styk czy na zakładkę i czy jest w ogóle możliwość dostania się wody podczas jazdy. Rozbierałem wiele kół tej marki i nie ma takiej możliwości.

Polecam obiektywna recenzje wszystkich producentów kół przez jedną firmę speedy feet, wtedy można się spodziewać obiektywnej oceny i rzetelnego porównania.
Za każdym razem robią to dokładnie.

MSUPER X

KINGSONG KS 18L

2018/10/05 15:22 2018/10/05 15:39 przez ctx.
ctx
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2932
Nie chcę wchodzić w polemikę, natomiast piszesz nie o tym filmie, który podlinkowałem. Ten o 3 kołach to co innego. A tu własnie jest rozbieranie tylko tego jednego i widać własnie że nie ma uszczelek, sama płyta główna nie ma osobnej uszczelnionej obudowy jak np w inmotion. Ale masz rację, na żywo nie widziałem ani nie rozbierałem więc sie nie będę wymądrzał, bazuję na tym co widać na tym filmie, dlatego podesłałem może ktoś kto zna temat lepiej to skomentuje (byle właściwy ;).
BTW filmy speedyfeet oczywiście znam, ale tego koła póki co nie rozbierali, a na ten aspekt chciałem zwrócić uwagę.
Pytanie też z jaką normą IP to koło jest zgodne, nie mogę póki co znaleźć takich danych.

Pozdrawiam! Piotrek, Kraków
Ninebot One S2 (>400km) -> Inmotion V8 (>2800km) -> Inmotion V10F(>1000km)

2018/10/05 15:44
Szymek
Senior forum
Senior forum
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2933
Od pechowych ACM na 6ciu mosfetach, to chyba z Gotwayami nic sie nie dzieje, wszyscy jezdza, cale US i chocby UK, Speedy daje po blocie, w deszczy i nawet sniegu, gdyby cieklo, to by na pewno napisal, chlop ma pojecie, doswiadczenie i wali prosto z mostu jak mu sie nie podoba.
Natomiast wiele ostatnio slychac o trafionych V10, Z10 czy Kingsongach, nie ujmujac brandom, zgodnie z tym co powiedzial Marty, trzeba jezdzic, a nie smucic, ze cos sie moze zepsuc.

Godspeed

2018/10/05 15:45
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2934
Uszczelka jest pod radiatorem. Połączenia do silnika są konkretne ze sprężynami na pinach. Poza tym jest spora zmiana co do wcześniejszych. modeli, a te nie zawodziły pod względem elektroniki poza tym wpisem na forum o jednym kabelku nie dociśniętym, z którego robiono aferę na cały świat, ani się klient nie wywalił z tego powodu tylko zauważył, a czy to prawda możliwe że tak. Tego nie składają roboty, tylko ludzie. Kiedyś jak kupowałeś malucha lub nysę w Polsce to też brałeś pod domem klucz i dokręcałeś śruby, a wiele z nich nie było w ogóle przykręconych. My przed sprzedażą sprawdzamy połączenia i sprzęt wychodzi na 100%, nie dotyczy to jednak sprzętu z ALIEXPRESS, gdzie handlarze sprzedają sprzęt na rynek chiński jako na europejski (tam zazwyczaj elementy są niskiej trwałości dla lekkiego chinczyka). Handlarze którzy kupują dodatkowo z usterkami po niższej cenie z fabryki owy sprzęt zamieszczają zdjęcia na aukcji z linii produkcyjnej, tak aby uwiarygodnić, że sprzedają to z pierwszej ręki od GOTWAY. Prawda jest nieco inna, bo i takie koła trafiają do nas na serwis, a po numerze SN. dochodzimy do źródła. Sporo sprzętu krąży nie sprawdzonego i jak go sprawdzasz, to okazuje się, że w ogóle nie powinno go być w EU. Rodzą się też nie pochlebne opinie na ich temat, ale nie ma to nic w wspólnego z prawdą. Jedyna wtopa to soft w 2017 w czerwcu (błąd w poziomowaniu po ostrym zjeździe i natychmiastowym podjeździe) ale u nas nie było przypadku seria poszła na USA. Niestety firmy rozwojowe idą do przodu i zdarzają się pomyłki. Ale nie popełnia błędów ten, który stoi w miejscu i nic nie robi.

2018/10/08 15:10 2018/10/08 15:15 przez kotu.
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2946
Dobry przyklad kupowania z aliexpress modeli z chin. Koła są robione na rynek chiński i są tańsze mają slabe materialy. Na rynek usa stopki wzmocnione droższe koła. Kupując z ali kupujesz od chinczyka jak od uzytkownika z naszego allegro. Cena dobra ale stopy wytrzymuje wagę chińczyka dla masy ciała powyżej 90kg sa inne stopki do GW wersja na USA. Dotyczy to też innych alementów monocykli. To samo inne firmy KS na chiny jest inny niż na EU. A takie wrzutki dla nie znających tematu odstraszają. Tak właśnie psuje się też image świetnego produktu. Fb z chin chińczycy i chińskie wersje sprzętu.

2018/10/08 15:25
Essperto
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #2947
Jesteś tego pewien, czy przypuszczasz?

Czas generowania strony: 0.538 s.