Nie jesteś zalogowany.

[ Gotway ] MsuperX

2019/05/04 12:24 2019/05/05 23:11 przez Kalmar. Powód: trochę sprzątania
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6021
Ja sie zgadzam z wami MSX to dobre kolo /jeszcze nie jezdzilem ale juz niedlugo bedzie okazja/

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/05/04 18:51
Szymek
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6030
Mam 180cm i raczka dla mnie jest akurat, co do grubosci kola, to sie nie zgodze kompletnie wrecz dla mnie za cienki jest po przesiadce z V3s+, to co mam mowic o ACM???:)

Godspeed

2019/05/05 08:44
Sebastian
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6044
Tak chwaliłem kółko ale cóż mam awarię. Miałem wyładowanie elektrostatyczne łapiąc za kółko W wyniku tego wyłączyło się. Po ponownym włączeniu są następujące objawy: pod obciążeniem kółko wyłącza się po kilkunastu sekundach ( w tym krótkim czasie działa ok, nawet wjazd pod górkę możliwy ;) ), następne włączenie to już kilka sekund działania pod obciążeniem i tak coraz krócej. Po jakimś czasie gdy kółko pozostawię wyłączone, znowu czas działania wzrasta do kilkunastu sekund i dalej coraz krócej, sytuacja się powtarza.
Natomiast kółko włączone z małym obciążeniem (tzn. stoi w miejscu, lub delikatna jazda) działa cały czas, można łączyć się z np. wheellog gdzie to aplikacja pokazuje napięcie, temperaturę i inne parametry - wszystko ok.
Rozkręciłem obudowę i odłączyłem baterię, rozładowałem kondensatory. Po ponownym podłączeniu nadal te same objawy wadliwego działania.
Płytka wygląda ok. Styki podociskane i sprawdzone na złączach. Z baterii prąd ok czyli przy bodajże 80% naładowania - 82V.

2019/05/05 09:42
kotu
Niezależny Sprzedawca
Niezależny Sprzedawca
Oklaski: 2
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6045
Niestety, wyładowanie elektrostatyczne to parę tysięcy volt. Poszło kablami na układ wyłącznika elektronicznego. Element jest do wymiany. Koło nie zawiodło, lecz zostało uszkodzone przypadkowo. Nie rozumiem, dlaczego od razu rozkręcacie sprzęt?

Naprawiłem ostatnio Z10 Jaiye Alli, przed naprawą rozkręcił je do ostatniej śrubki. Przylutował kable na zwarcie O_o od ładowania, takie koło jak się przy nim pracuje, jest ciężkie do diagnozowania. Nieraz naprawiając uszkodzony element, okazuje się, że klient zepsuł coś jeszcze próbą swojej naprawy. Nieraz można uszkodzić żyroskop w silniku (w z10 zamiana wtyczek, bo pasują idealnie) i popaść w duże w koszta.

Telefony uszkodzone też próbujecie sami naprawić ? Telewizor też rozkręcacie? To jest ta sama technologia.

Teraz przychodzi może kolejna Z10 od Titan Ahh Nguyen. Klient kupił dwie płyty, podmienił i Z10 nie wstała.
To nie są sposoby naprawy, bo jak nie sprawdzisz innych elementów, włożysz takie dwie płyty za 350$, to jest tylko dym i ogień.

Po takim grzebaniu koło trudno diagnozować, bo nie idzie jak po sznurku. Nie chce się przy takim sprzęcie nawet siadać, bo nie ma przyjemności naprawy.

Dodatkowo popsute elementy itd. Kolejny przykład Z10, którą kupiłem ze spalonym silnikiem, była podmiana płyty i ogień 200$ w kosz i sprzęt stał.

Tu klient dostał gwarancję rozruchową. Jest problem ze światłem tylnym, co tu robi? Ręce opadają.

forum.ecojazda.pl/index.php/start/gotway...-msuper-v3s?start=10

Czy w takich przypadkach gwarancja przepada ?

2019/05/05 10:13
Sebastian
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6047
Nic nie było grzebane. Tylko podstawowe pomiary. Prowadzimy serwis laptopów od 15lat. Montaż SMD, Reballing itd. więc aż takimi laikami w elektronice nie jesteśmy...

2019/05/05 11:44
Sebastian
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6049
Nie miałem zamiaru nawet grzebać, czasem jednak pomoże zwykłe odłączenie zasilania od układów logiki. Coś jak wyjęcie baterii od biosu w notebooku bądź jakis reset urządzenia, ale ok teraz wiem że nic nie zdziałam takimi drobiazgami. A ładunek elektrostatyczny czasem może być podstępny, wiem. Np. 100razy można kabel hdmi do gniazda podłączyć a za 101 przeskoczy iskra i sprzęt padnie. Nie winię koła, cóż złośliwość przypadku.

ps. a telewizor też kilka razy naprawiliśmy ale to były proste wymiany k. elektrolitów czy tranzystorów w zasilaczu :). Nie nasza działka..

2019/05/05 12:28
kotu
Niezależny Sprzedawca
Niezależny Sprzedawca
Oklaski: 2
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6052
Racja, elektrolity wysychające, to sposób postarzania produktu w samsungach i innych sprzętach, takie tykające bomby awaryjności. Kupujesz TV i jako elektronik wiesz, że pochodzi 5 lat. Potem zasilacz odpali płytę, jak w porę nie wymienisz elektrolitów, lub sprzęt nie wstanie itd. Serwis Laptopów jest bardzo bliski, temu, co jest w kole, nie bierz tego personalnie, pisałem ogólnie. Przed chwilą kolejna Z10 pojawiła się i klient wymienia płytę, co nie jest przyczyną szarpania koła. Robią się zbędne schematy naprawy, a raczej często psucia. Oczywiście odpięcie i dopięcie zasilania nie ma problemu, jak się to umiejętnie robi. ("Rozkręciłem obudowę i odłączyłem baterię, rozładowałem kondensatory.") dokładnie, jak by był to problem zwiechy, która w GW nie występuje to ok. Jak chcesz, zapytam w fabryce czy nie wymienią części na Gwarancji ( Podaj nr z płyty na priv. Kiedy sprzęt kupiony i gdzie). Z kolegą z Islandii się tak udało.

2019/05/05 15:36
IgorRz
Moderator
Moderator
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6055
Ciekawy film z naprawy MSX po jego spaleniu

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2019/05/05 15:50
Sebastian
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6057
Zna może ktoś z Was jakiś sklep gdzie można kupić stojak pod koło?. Stojaki pod gitarę, które używałem do Kingsonga 16C nie nadają się gdyż się rozginają MSX 25kG vs Kingsong 16kG,

2019/05/05 15:54
Sebastian
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
[ Gotway ] MsuperX #6058
gość spalił płytę pchając chyba 1.5tonowy samochód w dodaatku chyba na hamulcu. Koło spalone specjalnie po zdjęciu zabezpieczeń jako test. W każdym razie nie pozwoliło na upadek użytkownika tylko trwało do końca :)

Czas generowania strony: 0.371 s.