Nie jesteś zalogowany.

KS 18XL vs Inmotion V10

2019/02/28 20:11
Szymon wro
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #4918
Ktos uzywal, ma jakies opinie o www.eucguy.com/msx-tilted-sidepads
czy jest cos podobnego np. do ks i innych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/03/05 19:16
GexN
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 7
Więcej
Autor
KS 18XL vs Inmotion V10 #4936

Szymon wro napisał: Ktos uzywal, ma jakies opinie o www.eucguy.com/msx-tilted-sidepads
czy jest cos podobnego np. do ks i innych?

Nie szukałem jakoś specjalnie, ale nie słyszałem o analogicznych modach do kupienia do innych kółek. Speedy feet w nowym show o nich wspomina (link do odcinka youtube.com/watch?v=TThHr48wjAE czas od 27.50). Nie wiem tylko, czy uzysk warty kasy i co w przypadku, gdy za bardzo oprzesz się na tych padach i sinik nie nadąży (w sumie, bez padów też ten błąd można popełnić :D ).

Daryo napisał: Hej
Mój pierwszy post tutaj.
Czy ktoś widział to dziwne ogłoszenie na sprzedajemy.pl Gotway MSuper X 1600zł ?
Dopytałem i faktycznie to jest 1750USD z przesyłką a nie 1600zł ale nie wiadomo co to za jednostka. Piszą że ma zasilacz na Europę ale czy sam unit jest w jakości na Europę to jeszcze nie wiem.

Zwróć uwagę numer WhatsApp podany w ogłoszeniu - jest zagraniczny, dodatkowo tłumaczenie trochę kulawe ("Wymiar składany"), więc ogólnie ryzyko tzw. "wałka" jest duże. Może być tak, że wyślesz pieniążki i na tym się komunikacja skończy.
Analogiczne ceny masz na Aliexpress, a ryzyko znacznie mniejsze (opinie o sprzedających, ochrona kupującego, spory itp.).

04-07.2016 Airwheel X3 -> 07.2016-03.2019 InMotion V5F+ (7200km+) -> 03.2019 InMotion V10F (3000km+)

2019/03/05 19:52
Daryo
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #4937
Tak raczej wygląda na wałek bo już na starcie podali mocno zaniżoną cenę w zł zamiast usd a powinni przeliczyć uczciwie na zł z usd.
A w Polsce co z tymi gotway-ami. Kiedyś był sklep jednokołowiec.pl a teraz strona nie działa. Można gdzieś u nas dostać MSuper X lub ew przynajmniej zobaczyć?

2019/03/12 21:09
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #4983
Prosze o pomoc. Jaką mają grubość pady w MSXie?

2019/03/13 00:26
Antares
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Oklaski: 1
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #4990
Ale pytasz o gumy po bokach, czy o pedały? Jedno i drugie ludzie czasem nazywają padami. Jeżeli o gumy chodzi, to ok. 14mm.

2019/03/13 14:57
plewan
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #5008
Chodzi mi o boczne pady. Czyli ok 14 mm a można prosić o jak najdokładniejszy pomiar ?

2019/03/13 22:03
Antares
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #5013
Sprawa nie jest prosta :) Grubość nie jest taka sama na całej powierzchni. Pady są wyprofilowane tak, że w pobliżu górnej i przedniej krawędzi zaginają się w stronę obudowy koła, patrząc zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej (tej przyklejanej). Obudowa koła też nie jest płaska w miejscu przyklejenia, lecz ma zagłębienie w środku. I to w zasadzie uniemożliwia podanie sensownego wymiaru, bo pady przyklejone i dobrze dociśnięte mają po prostu inny kształt, niż kiedy są zdjęte. W każdym razie mierząc zdjęte pady, góra ma 13,5mm - mierzę przy krawędzi, pomijam wyprofilowanie. Na przedzie grubość schodzi stopniowo do 12mm (przedni dolny róg). Dalej, idąc po dolnej krawędzi grubość rośnie do 12,5mm (tylny dolny) i idąc w górę znowu mamy profilowane zagięcie 13,5mm. Mierzone dziadowską suwmiarką z Castoramy, więc jeżeli zamierzasz lecieć kołem w kosmos i od tego zależy Twoje życie, to nie odpowiadam za te pomiary ;)

Nie wiem co tam kombinujesz, ale z góry Ci powiem, że te pady są za grube jak dla mnie. Dopiero uczę się jeździć, więc to może nie będzie obiektywna obserwacja, ale ja mam po prostu krwawe rany na łydkach od tych padów. A przejechałem się, tak dla porównania, na MSX z chałupniczymi, cienkimi padami zrobionymi z uszczelek i było dużo wygodniej.
PODZIĘKOWANIE plewan

2019/04/18 20:33 2019/05/08 20:09 przez Skyfia. Powód: Treść reklamowa.
kotu
Ekspert
Ekspert
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #5638

ctx napisał: I oby tak nadal było, natomiast jest łyżka dziegciu w tej beczce miodu.
Niedawno pojawił się taki filmik i jak widać jakość montażu jednak pozostawia trochę do życzenia:

Kolega oczywiście trochę przesadza bo czepia się niemal wszystkiego, ale tak czy inaczej nie wygląda to dobrze zwłaszcza jak się porówna jak to robią inni.
Część materiału porównawczego podlinkowana w komentarzach.
Prośba też nie traktować tego jako jakiegoś mojego ataku na firmę/model, bo zauważyłem że pod tym względem panuje na forum pewne napięcie ;)
Po prostu daję cynk, że jest taki materiał, każdy niech sobie porówna i oceni we własnym zakresie. Jak widać w dyskusji pod filmem zabrał głos nawet Marty i stwierdził, żeby się nie przejmować tylko brać koło i jeździć ;) No ale np w deszczu bym tego modelu nie ryzykował.

Płyta bardzo ładna SMD 12 tranzystorów wytrzymujące prądy rzędu 400A (rzadkość, bo i wyższa cena), które są bardzo dobrze wychłodzone przez odpowiedni wielki radiator, chłodzony przez kręcące się koło. Uszczelniony przez dodatkowy uszczelniacz obudowa-radiator, tak aby woda nie dostawała sie do środka. Brakuje tego właśnie w KingSong KS18XL (ostatni film Mrtiego, jak koło się wyłączyło na stress test pod górę), przegrzewa się i nie ma możliwości się szybko ostudzić, Marty wsiada ponownie i znowu wyłączenie (właśnie radiator w zamkniętej obudowie mimo wentylatorów nie jest w stanie się szybko schładzać), rezygnuje i chwali MSX, bo właśnie zewnętrzny radiator pozwala temu sprzętowi schładzać Mosfety i można go cisnąć i nie pęknie. Układ ten przemyślany jest od modelu ACM S+ ( sprzęt nie do zajechania). Takie rozwiązania czynią GOTWAY najlepszym najmocniejszym i najszybszym sprzętem. Brak oszczędzania na akumulatorach, na tranzystorach, świetnie wykonana płyta dwa wielkie kondensatory dostarczające energię przy ruszaniu, hamowaniu. Brak możliwości wypięcia się wtyczek, wszystko zabezpieczone specjalnym silikonem, abo nie doszło do odpięcia się wtyczek po jeździe na bruku. Nikt tego tak nie zabezpiecza (nie widziałem ), nawet bdb. wykonany Ninebot, a pamiętajmy, że te koła upadają i działają duże siły i przeciążenia. Podnosimy je i jedziemy dalej. Co będzie, jak się odepnie żyroskop podczas jazdy i procek nie czyta położenia koła? Nie wygląda to ładnie i nie ma wyglądać, bo ma działać i być zabezpieczone. Po dopięciu elementów każda śruba jest zabezpieczona, aby się nie odkręciła. Kto tak robi? Tylko Gotway i dla tego ten sprzęt może jechać 70km/h MSX 100V a inne firmy nie robiąc tego, narażają swoich klientów. To moje zdanie. Taśma na zdjęciu została założona przez klienta, GW nie stosuje tu taśmy. Nawet jakby stosował to, jest tu po to, aby wtyczka nie wychodziła do góry, ale klapa ją przyciska i nie potrzeba jej tutaj. Widze, że to zbrojona taśma. Wtyki XT60 mają specjalne zabezpieczenia widoczne na wtyczce tam, gdzie taśma, te przedłużenia. Nie spotkałem się nigdy z lipą w tej firmie. Wystarczy zobaczyć, jak każdy przewód jest tu opięty i zabezpieczony, nawet ten od głośnika, aby po zamknięciu obudowy nic nie latało. Jedyna rzecz, która mi się nie podobała to wentylator, nie musi go tam wcale być, bo radiator sobie świetnie radzi, ale jakość wentylatora mi się nie podoba i zostało to poprawione, w Nikoli widziałem fajny wiatrak. Bateria jest wysoko i nigdy się nie zaleje super przemyślane, inaczej w Ninebocie, uszczelka, ale na dole jest. Co do uszczelnienia ten sprzęt nigdy nie miał problemów z wodą i kiedyś uszczelniałem boczne panele, ale są tak specjalnie zrobione, że podczas jazdy pęd wody nie zagraża wlewaniu się do środka, specjalny rant. Gotwayem można jechać w wodzie po pady, sprawdzone. Nawet jak się naleje wyżej, to płyta jest wysoko, podejrzewam, że przetrwa, choć nikt tak nie jeździ. Ten sprzęt jest przemyślany i GOTWAY swoje rozwiązania powielił w ACMS+, MSUPER V3S+, MSUPER X, MONSTER, dobrze robią, nie ruszają jak coś super działa i dla tego ja w serwisie mam spokój.
PODZIĘKOWANIE eucriderpl

2019/05/03 22:25
hal2000
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 3
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #6010
Jeżeli jest w planach ugrade MSX to może Kotu uchylisz rąbka tajemnicy? Jeździłęm trochę na MSX (dzięki Łukasz! : ) W kwestii właściwości jezdnych i baterii - super! Podoba mi się też opcja 2000Wh, ale skok ceny o 2800 PLN za +25% baterii (w stosunku do 1600) to sporo (no ale z drugiej strony jak ktoś potrzebuje tego zasięgu to w 100% rozumiem, że musi popłakać się i zapłacić)

W kwestii codziennego użytkowania kilku rzeczy brakuje:

- rączka do prowadzenia jest tandetna i za nisko;
- brak bocznych ledów (w nocy, w zimie, jesienią, wczesną wiosną zdecydowanie poprawiają widoczność i bezpieczeństwo);
- obudowa za gruba - jeśli nie lubisz jeździć w rozkroku to obolałe i posiniaczone łydki murowane;
- nie ma głośników;
- nie ma czujnika dezaktywującego silnik przy podnoszeniu/przenoszeniu;
- na pedałach wolę papier ścierny (ale to pewnie można zmodować);
- tylko jeden port ładowania;
PODZIĘKOWANIE Lukas

2019/05/04 11:50
Lukas
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 21
Więcej
KS 18XL vs Inmotion V10 #6018

hal2000 napisał: Jeżeli jest w planach ugrade MSX to może Kotu uchylisz rąbka tajemnicy? Jeździłęm trochę na MSX (dzięki Łukasz! : ) W kwestii właściwości jezdnych i baterii - super! Podoba mi się też opcja 2000Wh, ale skok ceny o 2800 PLN za +25% baterii (w stosunku do 1600) to sporo (no ale z drugiej strony jak ktoś potrzebuje tego zasięgu to w 100% rozumiem, że musi popłakać się i zapłacić)

W kwestii codziennego użytkowania kilku rzeczy brakuje:

- rączka do prowadzenia jest tandetna i za nisko;
- brak bocznych ledów (w nocy, w zimie, jesienią, wczesną wiosną zdecydowanie poprawiają widoczność i bezpieczeństwo);
- obudowa za gruba - jeśli nie lubisz jeździć w rozkroku to obolałe i posiniaczone łydki murowane;
- nie ma głośników;
- nie ma czujnika dezaktywującego silnik przy podnoszeniu/przenoszeniu;
- na pedałach wolę papier ścierny (ale to pewnie można zmodować);
- tylko jeden port ładowania;

Tak Wojtek zgadza się rączka jest jaką jest i nie stety trzeba się przyzwyczaic, można zrobić wyłącznik pod rączka jest to realne , głośniki juz są z nikoli i też można, papier ścierny można zmienia, to wszystko co wymieniłem można zrobić ale nie każdy umie..Tak więc teoretycznie można mieć po modzie, ale fabrycznie nie póki co Gotway Wzioł się za to po juz zmienił nowo pedały z lepszym kątem i długością a także zrobił głośniki miejmy nadzieję że kolejna generacja dalej uprawni kolejne nowe koła

Pozdrawiam Lukas Szczecin

Czas generowania strony: 0.243 s.