Nie jesteś zalogowany.

Gotway Monster V3 (100v)

2021/03/31 21:04 2021/04/01 10:53 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11183
robiłem dziś test zasięgu maksymalnego Monstera v3 100v/1845wh - wyszło mi........... 107km wg. pomiaru koła i 100km wg. GPS.
Średnie prędkości 28-33km/h, Vmax 42km/h, włączone światła, miękka opona, słaby wiatr i temp. otoczenia 20C.

Ogólnie przyjemna jazda, stabilniejsza i szybsza niż robiłem na Msuper. Właściwości jezdne Monstera zachęcają, aby tak sunąć i sunąć bez końca....strasznie mi się to podoba :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2021/03/31 23:23
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 2
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11185
A jak przyspieszenie i zwrotność? Jechałeś też w jakimś trudniejszym terenie?

2021/04/01 10:36 2021/04/01 22:36 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11186

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Przyspieszenie - nie mam żadnych zastrzeżeń, silnik 100v/2500w pracuje cicho i gładko, wg. pomiarów WrongWay przyspiesza lepiej niż koła 16-19" zasilane 84v (mierzone na msx i nikola). Z tego co mówili inni posiadacze poszczególne wersje Monsterów różnią się między sobą, nawet v3 występuje w 2 odmianach, a ostatnia iteracja z 2 lampami jest najbardziej zrywna. Jedzie się trochę jak w dużym Suvem - 45km/h na liczniku a nawet tego nie czuć.

Zwrotność - nieco mniejsza niż Msuper, co wynika z większej średnicy koła. Ale nie mogę powiedzieć żeby była słaba, co pokazywał już IgorRz w swoim filmie ---> LINK <--- . Zobaczcie jak sobie radzi ten pan nawet używając pierwszej generacji monstera:
Po przesiadce na Monstera zrozumiałem skąd bierze się ten mit - na obu jazdach testowych było mi bardzo dziwnie bo ciało nie przyzwyczajone do takiej średnicy opony i sporo wyższej obudowy, dopiero z czasem ciało uczy się jak tym kierować. Myślę że sporo osób uprzedza się do monstera właśnie podczas krótkiej jazdy testowej, tak było wcześniej ze mną. Tu niestety trzeba przejechać z 50km żeby ciało przyzwyczaiło się do zupełnie innego balansu tego koła, i od tego momentu zaczyna się frajda.

Offroad - jeżdżę nim te same trasy off co na Msuper, daje radę. na Msuper jedzie się łatwiej, ale cięższy Monster też sobie radzi.

Póki co mam tylko fabryczne płaskie pady, dołożenie profilowanych padów powinno dużo poprawić w we wszystkich wspomnianych zakresach.
Za jakiś czas napiszę szerszą recenzję. Na razie po 250km jestem z Monstera bardzo zadowolony ;)
PODZIĘKOWANIE IgorRz

2021/04/01 14:19 2021/04/01 14:55 przez wukoz.
wukoz
Świeżak
Świeżak
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11187
Ja również od niedawna jeżdżę na Gotway Monster v3 100v/1845wh. Mam już najechane 300 km. Porównania do innych kół nie mam, bo Monster to moje pierwsze koło.
Z perspektywy czasu wydaje mi się, że wielkość 22 cale na kiepskiej jakości chodniki robi mega robotę i to był bardzo dobry wybór.

Uważam, że mimo znacznej wielkości koła manewrowanie nim jest całkiem proste.
Oczywiście trzeba się trochę tego naumieć, nabrać zaufania i wyczucia do koła, ale potem można robić bez problemu nawet bardzo wąskie zakręty.

Mam chore kolana i na chwilę obecną dokucza mi jedynie brak amortyzacji, zwłaszcza podczas jazdy w terenie.
Przejechanie powyżej 20 km dziurawymi szutrami zdecydowanie czuć w kolanach.
Pocieszam się, że mam 22 cale, bo myślę, że na mniejszym kole, to kolana jeszcze bardziej by mnie bolały.
Coraz częściej się zastanawiam, nad jakąś modyfikacją sprzętu pod kątem odciążenia kolan.

Domyślam się, że nic nie zastąpi amortyzacji w kole.
Chodzi mi raczej o jakieś zmiany czy uwagi które by w wymierny sposób odciążyły mi kolana na obecnym sprzęcie.

Proszę o radę bardziej doświadczonych forumowiczów czy poniższe pomysły mają sens:

1. Nylonove pedały
Monster ma duże, wygodne pedały. Dodatkowo mam zamontowane wystające śruby, więc noga mi się nie ześlizguje.
Czy wobec tego jest sens wymieniać na Nylonove ? Czy będą one trochę amortyzować nierówności ? Czy czuć różnice w jeździe ?
Na wielu zdjęciach widać, że wiele osób montuje Nylonove do Monsterów, więc chyba ma to jakiś sens ... ?

2. Opona
Mam wrażenie, że oryginalna opona jest nieco "kwadratowa". Podczas skrętu, przy wychyleniu się na bok, nie mam takiego płynnego bujnięcia.
Patrząc na profil tej opony widać, że nie jest to idealny profil półkola.
Czy wymiana fabrycznej opony na szerszą Bridgestone L301 ma sens ?

3. Ciśnienie
Moja waga z osprzętem to ok. 100 kg. Jeżdżę na ciśnieniu 25-28 PSI.
Przy obniżeniu ciśnienia do 25 PSI monocykl na asfalcie tak jakoś niepewnie, mniej płynnie mi skręca, ale za to mniej czuć nierówności.
Pytanie do użytkowników Monsterów 22 cale: Pochwalcie się na jakim ciśnieniu latacie ? Jakie są Wasze doświadczenia z ciśnieniem ?
PODZIĘKOWANIE IgorRz

2021/04/01 15:05 2021/04/01 22:43 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11188
powerpady/poduszki odciążają kolana i stopy, jest się o co zaprzeć. Wg. mnie w każdym większym kole warto się zaopatrzyć w coś takiego. Juz proste speedpady do msx-a z Hulajmarketu robią robotę, razem z fabrycznymi padami od msx-a są mięciutkie hulaj.market/gotway-msx/114-speedypads-d...-przyspieszanie.html , Za jakiś czas będę testować te od Luk-a, to dam znać jak się sprawują.

Przydałoby się żeby ktoś w PL oferował coś a'la sai-pads - prosty uniwersalny kształt pasujący do wszystkich modeli.
Może ktoś kto się zna na wydrukach 3D umiałby zaprojektować cos podobnego?

euc-sp.com/collections/frontpage/products/glider-speed-pad ,
W dużych kołach pady wygodniej jest chyba mieć wysoko, tuż pod kolanem, te do skakania z uchwytem na but prawdopodobnie będa za niskie.

Ciśnienie - ja lubię niskie, poprawia amortyzację. Wielki balon monstera daje niezłe możliwości w tym zakresie.

Odnośnie opony Bridgestone L301 - nie testowałem, Nylonove - dodają trochę mikro-amortyzacji i mocniej trzymają but. Odradzano mi kształt footshape dlatego myślałem o trapezowych: www.facebook.com/NyloNove-10749646433184...1579/152998469781640 (może ktoś testował taki kształt?)
W przyszłości o nich pomyślę, a na razie potwierdzam, że już fabryczne pedały Monstera są zaskakująco wygodne.

2021/04/01 15:25
wukoz
Świeżak
Świeżak
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11189

tdm napisał: powerpady/poduszki odciążają kolana i stopy, jest się o co zaprzeć.

Dzięki za podpowiedź. Nie przyszło mi do głowy, że powerpady mają wpływ na odciążenie kolan.
Wobec tego niedługo je założę, bo mam. Sądziłem, że na razie nie są mi jeszcze potrzebne.

Co do Nylonove to chodzi mi właśnie o opinię kogoś kto już je założył.
Czy faktycznie czuć jakąś poprawę w amortyzacji ?

2021/04/01 15:56
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11190
masz jakieś pomysły na błotnik tylny do monstera?
Oprócz padów to chyba drugie co się najczęściej przydaje.

2021/04/02 10:02 2021/04/02 10:08 przez wukoz.
wukoz
Świeżak
Świeżak
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11191
Tak, też myślałem o błotniku.

Najchętniej to bym kupił coś takiego:

Lub coś takiego:

Ale nie mogę znaleźć gdzie to można kupić.

Pozostaje więc chyba tylko zrobić coś samemu ...

Myślę, że fajny patent opracował kolega z grupy na FB:
www.facebook.com/groups/MonocykleElektry...ink/2447758218658504

Skończy się zapewne na tym, że będę próbował zrobić coś podobnego.

Znalazłem jeszcze taki wzór, który ma też trzymanie bokami:
www.thingiverse.com/thing:4279858

2021/04/05 10:53 2021/04/05 11:49 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11193

wukoz napisał: fajny patent opracował kolega z grupy na FB:
www.facebook.com/groups/MonocykleElektry...ink/2447758218658504
Skończy się zapewne na tym, że będę próbował zrobić coś podobnego.

świetny pomysł, tani i praktyczny :woohoo:
Z tańszych modeli w ciemnym kolorze znalazłem takie:
allegro.pl/oferta/blotnik-rowerowy-przod...zdowy-mtb-7925776047
allegro.pl/oferta/blotnik-rowerowy-m-wav...-lub-tyl-10459483482

2021/04/06 08:49
wukoz
Świeżak
Świeżak
Więcej
Gotway Monster V3 (100v) #11201
Jak taki kupiłem z wysyłką z Polskiego magazynu:

pl.aliexpress.com/item/1005001320707036.html

Czas generowania strony: 0.242 s.