Nie jesteś zalogowany.

[MSX] Gotway Msuper X

2021/04/18 08:51 2021/04/18 14:33 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Oklaski: 26
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11245
Ta u Ryszarda wygląda na oryginał, zapytam czy to taka i najwyżej się kupi komplet niech poleży. Kiedyś się założy i potestuje :)

PS. tdm pisałeś wyżej o ustawieniu pochylenia na -3. Tych ustawień tak jak dla KS w EUC World ani w aplikacji Begode/Gotway wogóle nie ma - czyli nie ma korekty. Jest tylko kalibracja. Skalibrować nierówno można ale nie robiłem tego i nie robię bo potem na zakrętach może być dziwne zachowanie koła. Zawsze kalibruję na 0. I trzeba pamiętać, żeby przy kalibracji nie przechylać za mocno monocykla w lewo lub prawo bo też mogą być dziwne efekty.

Pozdrawiam. Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2021/04/18 15:44
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 2
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11247

Kalmar napisał: Ta u Ryszarda wygląda na oryginał, zapytam czy to taka i najwyżej się kupi komplet niech poleży. Kiedyś się założy i potestuje :)

Jeśli kupisz, to lepiej sprawdź ją od razu, bo podobno opony 3' ocierają o obudowę w twojej wersji.

2021/04/19 10:55 2021/05/01 16:34 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11250
To wiem ale to nie jest takie pewne bo ktoś już wkładał 3 cale i nic się złego nie działo. Na razie jeżdżę na 2.5 i źle nie jest. Wizualnie też taka chuda nie jest. Zobaczymy.

21.04.2021
Niestety jak niektórzy użytkownicy forum międzynarodowego jestem rozczarowany światłem drogowym. Jest cholernie mocne i oślepia wszystkich tak, że niestety aż trzeba się obawiać interwencji służb porządkowych. A co najlepsze ta lampa ma jednak sterowaną jasność. Podczas hamowania i po zatrzymaniu jasność lamp spada dość mocno, nie wiem do 30 % może ale sterownik nie oferuje żadnego innego trybu poza światłem stałym, migającym i wyłączonym... Oj chinole chinole...
Trzeba się będzie tym zająć i sprawdzić jak sterowane jest to światło, więc wybebeszymy sobie kiedyś tą płytkę od światełek :)
Na razie nie będę jeździł w nocy lub zastosuję rozwiązania podobne do tych przedstawionych w wątku poniżej:

How do I dim the MSP headlight?

Lampa fabrycznie ma pochylenie ok. 3 stopni. Kolimatory prawdopodobnie są 5-stopniowe. Pochylając w kalibracji monocykl o 3 stopnie do przodu lampa świeci około 6 stopni w dół (sprawdziłem). Jeśli się dodatkowo ograniczy strumień światła jakiegoś rodzaju zasłonką zamocowaną dookoła lampy jest już całkiem nieźle.
No i oczywiście przy takim postępowaniu cała moja dbałość o kalibrowanie na zero poszła w ..... :)

Tymczasowo zastosowałem proste rozwiązanie i przy okazji zabezpieczyłem szkiełka tylnych światełek żeby się nie porysowały :P

A to, że się pianka z tyłu przekrzywiła to nie szkodzi. Się poprawi :)

01.05.2021
I żeby nie było, już poprawiłem.

Pozdrawiam. Tomek

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

PODZIĘKOWANIE IgorRz

2021/05/02 12:35
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11277
zastanawia mnie czy ta lampa która masz u siebie to nie ta która jest montowana w monsterze V3 bo wyglądają identycznie

Grupa na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA
www.facebook.com/groups/MonocykleElektrycznePOLSKA/
Telegram:
t.me/EUCPOLSKA
Czat na Facebooku MONOCYKLE ELEKTRYCZNE POLSKA:
m.me/join/AbbBttt4pO_asGIt
Grupa na Fb Ninebota Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

2021/05/02 12:53 2021/05/02 21:27 przez Kalmar.
Kalmar
Moderator
Moderator
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11278
Jak wybebeszę to Ci napiszę Igor :)
Być może, a ja z kolei się zastanawiam czy to ta sama lampa co ma osobne swoje chłodzenie wentylatorem na 24V czy została z wentylatora ogołocona. Wszystko jest do sprawdzenia. Mam na 14-tą do pracy a więc może rozkręcę dzisiaj bo mnie coś kusi :lol:

... ale nie rozkręciłem do końca. Zdjąłem pokrywę zobaczyłem jak są płytki od świateł poukładane i zamknąłem bo nie miałem czasu żeby rozkręcać główną obudowę bo trzeba to jeszcze jakoś poskładać. Zrobię drugie podejście i wyciągnę całkiem płytki od świateł na stół żeby im się lepiej przyjrzeć.

Pozdrawiam. Tomek

2021/05/02 13:24
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11279
Zamiast zasłaniać częściowo lampę czarną gąbką i tracić sporą część światła, lepiej byłoby zamontować nad lampą daszek, który ograniczałby światło idące do góry, ale jednocześnie odbijałby je w dół, przed koło. Można np. użyć folii aluminiowej albo folii odblaskowej albo chociaż białego plastiku.

2021/05/02 18:03
Kalmar
Moderator
Moderator
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11280
A na cholerę mi tyle światła? Ono tak daje, że wszystko w okolicy kilometra jest białe. Muszę wysterować tą lampę tak, żeby dawała -50% i spokojnie wystarczy. Teraz jest naprawdę ok, nawet przy utracie części światła.

Pozdrawiam. Tomek

2021/05/02 18:13
Kółkowiec
Ekspert
Ekspert
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11281

Kalmar napisał: A na cholerę mi tyle światła? Ono tak daje, że wszystko w okolicy kilometra jest białe. Muszę wysterować tą lampę tak, żeby dawała -50% i spokojnie wystarczy. Teraz jest naprawdę ok, nawet przy utracie części światła.

Jak chcesz, ale nie wierze w to, że światła jest za dużo. Po prostu jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do różnicy w porównaniu z poprzednim kołem. Dwie diody XM-L w plastikowej obudowie dadzą łącznie może 1300 lumenów (a raczej mniej), z czego po częściowym zasłonięciu wyjdzie ok. 1000 lm. To nie jest wcale tak dużo. Inmotion V11 ma przednie światło ponad 6000 lm.

2021/05/02 18:17
Kalmar
Moderator
Moderator
Więcej
[MSX] Gotway Msuper X #11282
Potestujemy :)

Pozdrawiam. Tomek

2021/05/03 11:08 2021/05/03 11:11 przez tdm.
tdm
Ekspert
Ekspert
Więcej
Autor
[MSX] Gotway Msuper X #11284
jeżeli światło stałe jest za mocne to można używać trybu migającego, który jest mniej intensywny. W dzień tego typu światło ma największy sens, mimowolnie przyciąga uwagę a piesi i kierowcy są do niego przyzwyczajeni za sprawą powszechnego używania takich lampek w rowerach.

Czas generowania strony: 0.233 s.