Nie jesteś zalogowany.

Wybór kółka na sezon 2019

2019/03/12 22:31 2019/03/12 23:05 przez kotu.
kotu
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 3
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4984
To co napisałem to jest bardzo uproszczone obliczenie, tak aby porównać moce czy prądy żeby dać obraz dla laika oparte na prostym wzorze z fizyki. Wiadomo, żeby wyliczyć to dokładnie stosuje się inne wzory i mocy silników 3 fazowych tak się nie liczy na wzorze U=P*I. Wiadomo, że to wszystko jest inaczej. To nie forum elektroniczne.... Odsyłam na elektroda.pl. Ale Panowie, to co pokazujecie i piszecie to przesada, prądy 100A czy 200A. Jeździłem z podłączonym amperomierzem do akumulatora i zdalnym wyświetlaczem w ACM 1500W 84V i to mierzyłem i wiem co widziałem. Wam z tych danych wyszły by moce po 10000W z waszych obliczeń. Zobaczcie sobie przekroje przewodów...

Wielki silnik i mała bateria = niska cena i wysokie zakłamane parametry zasięgu, sporo ograniczeń softowych itd = Z10 . Wielki silnik + wielka bateria = 0 odciec, spowolnień itp system dopasowany bezpieczny i sobie świetnie radzi = wyższa cena wyższe parametry. Pisze to, by pomóc w wyborze sprzętu, ludzie kupują tanio a potem po 2,3 zmianach nagle wyszło w sumie bardzo drogo. Kupować z głową sprzęt do potrzeb. Koła używane z małym akku i dużym silnikiem nie polecam. Istnieje ryzyko, że akku był rozładowywany do końca, oraz prądy rozładowania wysokie. No ale wiem, że jak jest ładne koło, to dla wielu nie ma to znaczenia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/03/12 23:19
Sebastian
Świeżak
Świeżak
Oklaski: 1
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4985
Moce około 10000W mogą wyjść przez krótką chwilę. Tak wysoki amperaż pojawia się na krótko przy nagłym przyśpieszeniu i hamowaniu kółka. Pomiar amperomierzem który próbkuje często co np. sekundę czy dwie czasem może być złudny. Sam się kiedyś zdziwiłem jak głośnik ze wzmacniaczem który miał maksymalną moc znamionową 300W pobierał przy włączaniu i ładowaniu kondensatora 6000W. (co przy podłączeniu pod UPS 1500VA przeciążało go i wyłączało). Dopiero po sprawdzeniu oscyloskopem a nie amperomierzem wyszło iż przez około 40ms jest tak wysoki pobór prądu. Tu sądzę iż może być podobnie. Zresztą 184A MSX vs 110A Z10 mówi też coś.

2019/03/12 23:20
kotu
Senior forum
Senior forum
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4986

Lukasz napisał:

kotu napisał:
Kotu, zapoznaj nas proszę z dystansem jaki osobiście przejechałeś na Z10 - na czym oparłeś twierdzenia z tej wypowiedzi? Coś tu chyba nie gra w całości tej treści, a stwierdzenie ze na MSX 800Wh "pojeździsz i wrócisz" a na Z10 to nie to oczywiste bzdury.

Lukasz jak Z10 zwolni przy 50% akku a MSX nie, to mam 50% na powrót, ty na Z10 będziesz wyczerpywał to akku z ograniczeniem softowym i jak depniesz, to od razu pedaly ida w gore i bedziesz jechał coraz wolniej. W MSX spowolnienie włączy się przy około 20% - 10%

2019/03/12 23:28
kotu
Senior forum
Senior forum
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4987

Sebastian napisał: Moce około 10000W mogą wyjść przez krótką chwilę. Tak wysoki amperaż pojawia się na krótko przy nagłym przyśpieszeniu i hamowaniu kółka. Pomiar amperomierzem który próbkuje często co np. sekundę czy dwie czasem może być złudny. Sam się kiedyś zdziwiłem jak głośnik ze wzmacniaczem który miał maksymalną moc znamionową 300W pobierał przy włączaniu i ładowaniu kondensatora 6000W. (co przy podłączeniu pod UPS 1500VA przeciążało go i wyłączało). Dopiero po sprawdzeniu oscyloskopem a nie amperomierzem wyszło iż przez około 40ms jest tak wysoki pobór prądu. Tu sądzę iż może być podobnie. Zresztą 184A MSX vs 110A Z10 mówi też coś.

Pomijamy ten ułamek sekundy, jeśli występuje nie ma wpływu. Zobacz na grubość kabli od MSX kupiłem ostatnio 10M do serwisu model 16AWG identyczne jak jest w oryginale.

www.powerstream.com/Wire_Size.htm

2019/03/13 00:13
Sebastian
Świeżak
Świeżak
Oklaski: 1
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4988
czyli 3.7A ciągłego natężeina. Wszystko ok. Ale oczywiście też taki kabel wytrzyma i te 180A przy klikudziesięciu mili sekundach bez szwanku. Mam MSX'a i sądzę że to kółko prędzej się spali chyba niż zawiedzie użytkownika.;). KS16 czasem potrafiło mi się wyłączyć.

2019/03/13 00:25 2019/03/13 20:41 przez kotu.
kotu
Senior forum
Senior forum
Więcej
Wybór kółka na sezon 2019 #4989
Dalej mówimy o ms, chodzi o to, że nie jedziemy na takich prądach tylko pojawiają się one jako szpilki przy przyśpieszaniu, hamowaniu.
Napisz to dużymi literami. Prędzej się spali niż zawiedzie. To wyróżnia sprzęt profesjonalny od nie profesjonalnego. Tyle w temacie...

Czas generowania strony: 0.202 s.