Nie jesteś zalogowany.

e-deskorolka od Gotway

2019/08/29 19:35 2019/08/29 19:41 przez tdm.
tdm
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
e-deskorolka od Gotway #8095
Gotway planuje wprowadzić na rynek nowy produkt - deskorolkę.

o ile dobrze rozumiem zamiast sterowania pilotem deska ma być sterowana żyroskopowo, poprzez nacisk na przód/tył deski, ma też jeździć w obie strony. Wydaje mi się że jest to coś nowego, wszystkie deski jakie dotąd widziałem miały sterowanie z pilota.

Nie znam się na tego typu sprzęcie, może ktoś bardziej zorientowany będzie w stanie coś więcej powiedziać na temat tego produktu i jego ewentualnych szans na tle konkurencji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2019/08/29 20:52 2019/08/29 21:42 przez Kalmar. Powód: usunąłem cytowanie z powtórzonymi filmami
IgorRz
Moderator
Moderator
Oklaski: 1
Więcej
e-deskorolka od Gotway #8096
Widziałem na żywo.... szkoda ze nie umiem jeździć na desce bo miałem okazję

Grupa na Fb na temat Ninebota z serii Z :
www.facebook.com/groups/ninebotzseries/

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

2019/08/29 21:37
Paweł R.
Ekspert
Ekspert
Oklaski: 10
Więcej
e-deskorolka od Gotway #8097

tdm napisał: (...( Wydaje mi się że jest to coś nowego, wszystkie deski jakie dotąd widziałem miały sterowanie z pilota.

Były już takie konstrukcje desek, ale jakoś nie znalazły uznania - być może użytkownicy są już przekonani do pilotów. Ale może sterowanie Gotwaya będzie wyjątkowo udane, kto wie..

Ogniwem pośrednim między deskami a EUC jest OneWheel (I klony). Jazda jak na desce, zasada stabilizacji jak w monocyklu.

Generalnie na rynku desek elektrycznych jest dużo większa konkurencja niż w EUC, kilkunastu producentów zabiega o względy klientów prezentując coraz bardziej dojrzałe konstrukcje. Trzymam kciuki za Gotway ale łatwo nie będzie.

2019/08/30 10:46
Artur
Senior forum
Senior forum
Oklaski: 2
Więcej
e-deskorolka od Gotway #8098

Paweł R. napisał:
Generalnie na rynku desek elektrycznych jest dużo większa konkurencja niż w EUC, kilkunastu producentów zabiega o względy klientów prezentując coraz bardziej dojrzałe konstrukcje. Trzymam kciuki za Gotway ale łatwo nie będzie.

W deskach jest większa konkurencja i chyba nawet nie ma za wiele do porównania. Deski elektryczne to tak szeroki rynek (obecnie) że głowa mała. Co ważne wszystkie elementy desek są wymienne niektóre firmy specjalizują się właśnie w częściach "upgrade". Jest pełna dowolność. Oczywiście jeśli mówimy o DIY, albo set on demand. W monocyklach tego brakuje. Konstrukcja monocykla jest w swojej prostocie dość nudna. Trzeba uczyć się jeździć specjalnie na monocykl. Kiedyś pisaliśmy o przyszłości monocykli. Teraz jak widzę co się dzieje na rynku myślę że to właśnie deski będą tym cudem technologicznym.

I'm Not Driving Fast just Flying' Low
Pozdrawiam serdecznie:)

2019/08/30 12:41 2019/08/30 12:47 przez tdm.
tdm
Senior forum
Senior forum
Więcej
Autor
e-deskorolka od Gotway #8100
moim zdaniem deskorolka nie ma żadnej przyszłości jako pojazd transportowy. Małe kółka zawsze będą ograniczały możliwość użycia tego sprzętu tyko do równego asfaltu. Krawężnik, dołki, większa trawa, nierówna kostka brukowa i już deska stoi. Zawracanie, ciasne skręty - praktycznie się nie da, do tego słabe hamulce. Mało miejsca na duży pakiet baterii.
Może będzie to popularne wśród młodzieży, ale głównie jako zabawka. Jako codzienny, uniwersalny pojazd transportowy się po prostu nie nadaje.

Wrong Way robił kiedyś porównanie deska vs monocykl, widać tam niedostatki deski

2019/08/31 18:03 2019/08/31 18:54 przez Kalmar. Powód: scaliłem posty
Demon123
Senior forum
Senior forum
Więcej
e-deskorolka od Gotway #8107
Tdm-bardzo się mylisz. Mialem spalinową deskorolkę, z pilotem na kablu jakies 15 lat temu.Terenową.Promien skętu max 1,5m. Predkosc -nieznana- jechałem 44 km/h ale dało by się wiecej.To co mnie powstrzymuje przed zakupem to wlasnie piloty bezprzewodowe-moim zdaniem tylko kabel albo sterowanie w samej desce-wciskane stopa. Bardziej niezawodne.Teren w jakim uzywałem deskorolki to góry z drogami asfalt, kamień, szuter ,a nawet na przełaj. 95 % trasy pokonywała resztę się nosiło. Czesto woziła ładunki.np kierowca z plecakiem 25kg ,drugi plecak 30kg miedzy nogami. Moim zdaniem zamiast quada jako b wąski i lekki pojazd rozpoznawczy-zaopatrzeniowy nadaje się świetnie,gdyby jeszcze miała naped na 2 koła(moja miała na 1) Deskorolka ma wysokosc ponizej 40cm łatwo schować w terenie. W aucie nie zajmuje dużo miejsca a robi robotę podobną do quada którego a w aucie nie zmieścisz.. W jeden konkurecji było stanie w miejscu na pojezdzie- na desce mozna godzinami-na kole ciezko 2 sekundy...Deska ma jakies mozliwosci transportowe- no te 50kg bagazu woziłem -(wozenie plecaków, gdy grupa idzie pieszo, 2 kursy na dystansie ilus km., - na kole niewykonalne .

W Krakowie widziałem kuriera z deską z małymi kołkami i to w centrum gdzie sa nierówne płyty chodnikowe- zatrzmał się przed bramą, deska w rekę i dzwonił do domofonem.Tez się zdziwiłem ale znaczy ze się da.

foto z internetu-przerobiona na elektryczną . Warto zauważyć ze posiada rury na nogi + kabel z pilotem-gas,hamulec i wyłączenie silnika-super sprawa.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

2019/09/01 00:00 2019/09/01 00:04 przez Hippvs.
Hippvs
Młodszy forowicz
Młodszy forowicz
Więcej
e-deskorolka od Gotway #8112
O nawet ma "bagaznik", ale wynalazek :dry:
Wymiarowo spory i nie poręczny w mieście na dojazdy do pracy...
Ja osobiście wole kółka.
Dla każdego coś innego... co kto lubi ;)

9b1 E+ ~2000+km
KS-18L ~500Km

2019/09/01 02:02 2019/09/01 02:02 przez atdlzpae.
atdlzpae
Senior forum
Senior forum
Więcej
e-deskorolka od Gotway #8113
Gdyby się uprzeć to dało by radę zrobić cargo monocykl. Dwa kosze z przodu i z tyłu. :-)
Tylko ciężar musiałby być rozłożony po połowie w obydwu koszach...

Czas generowania strony: 1.007 s.