Nie jesteś zalogowany.

GOCLEVER City Board - reset i rekalibracja

2016/07/24 11:50 2017/12/21 07:38 przez Kalmar. Powód: dodanie linków
Kalmar
Moderator
Moderator
Posty: 560
Oklaski: 26
Więcej
Autor
GOCLEVER City Board - reset i rekalibracja #473
Jeśli deska ma problem z utrzymaniem równowagi lub jedna strona pracuje inaczej niż druga (szybciej lub wolniej), świeci się czerwony wskaźnik braku stabilizacji można spróbować powtórnej kalibracji czujników położenia.
Poniższa procedura ma zastosowanie nie tylko w przypadku City Board ale praktycznie do większości chińskich desek klonów sprzedawanych pod przeróżnymi nazwami.
W deskach typu hoverboard są dwa czujniki - niezależne dla każdej strony dlatego ważne jest aby obie części deski podczas kalibracji były ustawione równo względem siebie. Cała deska również powinna być prosto bez przechylenia w kierunkach przód-tył, można do tego celu wykorzystać wytłoczkę ze styropianu w którą była zapakowana lub poziomicę w telefonie położonym na gumowym padzie deski. W sytuacji awaryjnej ewentualnie "na oko" ale wtedy kalibracja może być niedokładna.
Poprawne ułożenie deski ułatwia uzyskanie punktu zerowego czujników dokładnie w poziomie i prawidłowy ruch w przód jak i do tyłu.

Procedura:
1. Wyłącz hoverboard
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez ok. 10 sekund - po 5 sekundach rozlegnie się dźwięk, ignorujemy go i trzymamy przycisk dalej aż przednie światła deski zamrugają 5 razy, można puścić przycisk.

>> Nie naciskaj gumowej nakładki podczas tej procedury, nie stawaj na desce - były przypadki uszkodzenia (zawieszenia) płyty głównej w niektórych typach desek (tzw. brick)<<

3. Światła zaczną mrugać wolniej - hoverboard został skalibrowany
4. Wyłącz urządzenie
5. Deska jest gotowa do jazdy.

Czasem ta procedura może pomóc w przypadku drgań jednej strony deski podczas schodzenia z niej (tzw. shake), jednak opisy innych użytkowników wskazują na inną przyczynę (poza uszkodzeniami czujnika oczywiście).
Otóż czasami gumowa nakładka na której stajemy jest zbyt szczelna i zasysa się przy wchodzeniu na deskę, podczas schodzenia powietrze powoduje wolniejsze odessanie tej nakładki i tym samym wprowadzenie w błąd czujnika nacisku. W opisach zaleca się wykonanie niewielkiego nacięcia na krawędzi nakładki od spodu a w niektórych przypadkach powiększenie czubkiem nożyczek otworu w który wchodzi element reagujący na nacisk.

Źródła:
https://hoverboardrepair.com/pages/how-to-fix-a-hoverboard
http://hoverboards.repair/how-to-reset-hoverboard-re-calibrate-hoverboards/
http://hoverboards.repair/how-to-fix-vibrating-or-shaking-hoverboard-scooter/

Przykładowe firmowe instrukcje kalibracji dla deski Manta Viper MSB001, PDF:

http://www.manta.com.pl/en/index.php?controller=attachment&id_attachment=453
http://www.manta.com.pl/en/index.php?controller=attachment&id_attachment=324

Pozdrawiam. Tomek
PODZIĘKOWANIE admin, Skyfia, GexN

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.177 s.